Brexit: rozwód UK z UE

Jun 24, 2016

Dane z samego rana 24 czerwca 2016 roku, które spłynęły z czterech-piątych komisji całego Zjednoczonego Królestwa wskazują wyraźnie. Do rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską dojdzie za sprawą przewagi 2% głosujących – gdzie przy frekwencji około 72% uprawnionych stanowisko prawie 900 tys. Brytyjczyków przechyliło szalę na niekorzyść jedności gospodarczej na kontynencie Europejskim.

Jak rozłożyły się głosy? Komu nowe status quo przyjdzie w sukurs?

Brexit

Trudno wróżyć konkretne konsekwencje dla gospodarki Polski i zjednoczonej Europy, szczególnie w obliczu nieudolnej polityki Niemieckiej. Tańszy GBP, iPhone i genetycznie modyfikowana kukurydza to wątpliwe pocieszenie, choć z pewnością wielu odnajdzie korzyści i w takich okolicznościach.

A relacje USA z Wielką Brytanią pozostaną niezmienione? Pozornie na pewno. Tak jak na tym sprośnym teledysku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-45406015-2', 'mirskim.pl'); ga('send', 'pageview');